Wraz z wiosną przychodzi czas na ważne rodzinne uroczystości. Maj to czas przyjęć komunijnych. Kolejne ciepłe miesiące zachęcają do organizacji wesel. W co się ubrać, by wyglądać elegancko i na czasie. „Socjolożka na zakupach” zapytała o to specjalistów marki Solar.

“Uroczystość Komunii Św. zobowiązuje rodziców dziecka, przystępującego do Sakramentu Św. oraz zaproszonych gości do dopasowania swojego stroju w taki sposób aby nie odwracać uwagi od dziecka, którego dotyczy uroczystość oraz okazać szacunek wszystkim zgromadzonym.

Warto więc pamiętać o odpowiedniej kolorystyce, dopracowaniu szczegółów, jak prawidłowej długości, tkaniny dobranej do pory roku, pogody, detali w postaci biżuterii, torebki i butów.

Wiosenna, majowa pogoda zachęca do ubrania jaśniejszych kolorów. Wskazane więc będą modne w tym sezonie pastele – pudrowy róż, iceblue, mięta lub też odcienie nude.

 

 

 

Inspirując się trendem „nudetotallook” warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego odcienia beżu, pasującego do karnacji i koloru włosów. Kolor biały zostawmy dla dziewczynek, których uroczystość dotyczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niewskazane są kolory ciemne, ponure oraz czerń. Tkaniny mogą być printowane. Lepiej jednak unikać krzykliwych połączeń kolorystycznych oraz kolorów neonowych.

 

 

 

 

Stylizacja na komunię powinna być elegancka, ale nie tak wizytowa jak na przyjęcie weselne. Unikamy zatem cekinów oraz bardzo błyszczących tkanin. Warto w subtelny sposób zaznaczyć detal w postaci dobrze dobranej biżuterii, torebki i butów.

 

 

 

 

 

 

W zależności od własnych upodobań można w ten dzień założyć sukienkę, garnitur, bluzkę w połączeniu ze spodniami lub spódnicą, a nawet elegancki kombinezon.

Jeśli wybieramy sukienkę lub bluzkę bez rękawa warto pamiętać o okryciu ramion, czyli dobrze dobranym żakiecie lub lekkim płaszczu.

 

 

 

Dopasowując fasony warto stosować zasady modelowania sylwetki. Znając więc kształt sylwetki (gruszka, jabłko, kolumna, kielich czy klepsydra) można odpowiednio tuszować mankamenty i podkreślić walory.

 

 

 

 

 

 

 

Bez względu na to, jaką mamy sylwetkę dobrze jest pamiętać o odpowiedniej długości sukienki i spódnicy, czyli bezpiecznej długości do kolana. Najlepiej unikać fasonów zbyt krótkich i zbyt dopasowanych, które utrudnią klękanie w kościele, dużych dekoltów, które mogą być uznane za zbyt wyzywające.

Dobierając jakości tkanin warto pomyśleć o jej składzie i tendencji do gniecenia.100% naturalne jakości mogą okazać się  niezbyt estetyczne.

 

 

Lekkie, zwiewne materiały sprawdzą się najlepiej. Nie powinniśmy wybierać także modeli dzianinowych, ponieważ mają one zazwyczaj charakter bardziej dzienny, casualowy.”

 

 

 

 

 

 

 

Fot.: Solar Company