To pytanie zadają sobie teraz wszyscy. Bo choć w sklepach półki uginają się od świątecznych upominków, to jednak ciężko jest coś wybrać.

Co  w takim razie zrobić, aby prezent okazał się trafiony i nie znalazł się na aukcji internetowej „nietrafione prezenty”.

Zapytać wprost, co chce dostać osoba obdarowywana?

Nie każdy lubi niespodzianki. Jeśli zapytasz się wprost czego potrzebuje osoba obdarowywana, to unikniesz rozczarowania i widoku niezadowolenia.  Aby uniknąć wpadki podczas kupowania prezentu przydatna jest tez znajomość tej osoby. Zainteresowania, pasje , zwyczaje – to wszystko może okazać się przydatną wskazówką.

Prezent wcale nie musi być drogi, ale może być praktyczny

Jednak też nie przesadzajmy z tą praktycznością. Kupno worku cementu na święta kobiecie, która buduje dom na pewno się przyda, ale niekoniecznie spodoba. Ważne jest zaangażowanie przy kupnie prezentu.

Serwis OLX  opracował ranking najbardziej trafionych i nietrafionych prezentów.

Idealny prezent na gwiazdkę to według 23% kobiet biorących udział w ankiecie to po prostu pieniądze. Kolejnym pomysłem są perfumy oczekiwane przez 21% respondentek. 15% kobiet chciałoby dostać pod choinkę zestaw kosmetyków, kartę podarunkową oraz książkę.

Nieco inaczej wyglądają preferencje mężczyzn – najcenniejszym prezentem będzie sprzęt elektroniczny (31%). Panowie chętnie znajdą pod choinką pieniądze (23%) oraz rzeczy związane ze swoim hobby (18%). Co ciekawe aż 12% mężczyzn chciałaby zostać obdarowanym sprzętem AGD, a 8% marzy o wycieczce bądź bilecie lotniczym.

Wśród najbardziej nietrafionych prezentów królują skarpetki oraz kapcie.

 

Źródło:  https://www.eska.pl/news/nietrafione-prezenty-na-swieta-co-z-nimi-zrobic-aa-f6XN-D7jg-J3Ss.html

Fot. pixabay.com