Mówi w rozmowie z “Socjolożką na zakupach” Paweł Chojnowski, dwudziestodziewięcioletni fotograf
z Łomży.  Najlepiej czuje się
w fotografii portretowej, ale tak naprawdę fotografuje wiele rzeczy. Są wśród nich krajobrazy. Nieobce są mu także sesje ślubne.

“Socjolożce na zakupach” łomżyński fotografik opowie o swojej pasji jaką jest fotografowanie oraz zaprezentuje galerię zdjęć.

Pasja Pawła zaczęła się przez przypadek – “Fotografia zawsze przeplatała się przez moje życie. Jednak pewnego dnia postanowiliśmy z żoną zakupić aparat fotograficzny po to, aby uwieczniać magiczne chwile. Początkowo to żona miała robić zdjęcia. Lecz bardzo szybko się zniechęciła. Wówczas przejąłem inicjatywę i się zaczęło”.

Ale tak naprawdę to zaczęło się od rysunku. Bo Paweł Chojnowski przez wiele lat dawał ujście swoim artystycznym zdolnościom rysując pejzaże, zwierzęta i postaci ludzi. -“Rysunek jest nadal bliski memu sercu, ponieważ jestem z nim o wiele dłużej niż z fotografią. Jednak pojawiły się problemy zdrowotne, które utrudniały mi dalsze tworzenie prac w postaci rysunku”. I dodaje: “Fotografia sprawia mi wiele przyjemności – zżyłem się z nią. Poza tym fotografia i rysunek mają ze sobą wspólne cechy.

Fotografik przyznaje, że dziś każdy może posiadać sprzęt fotograficzny i robić zdjęcia. W związku z tym trudniej jest zachwycić, zainteresować innych swoimi pracami. Dlatego trzeba dać z siebie dużo, żeby ktoś zwrócił uwagę. -“Fotografią zajmuję się amatorsko, więc popełniam jeszcze sporo błędów. Jednak nie zniechęcam się. Staram się wyrobić w sobie swój własny styl fotograficzny. Nie posiadam jakiegoś konkretnego autorytetu. Aczkolwiek bardzo podoba mi się fotografia rosyjska”.

Paweł prowadzi fotograficznego fanpage’a na portalu wwwfacebookcom o nazwie Fotografia Paweł Chojnowski, na którym zamieszcza swoje zdjęcia.