Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najistotniejsze. Zwłaszcza, gdy staramy się o pracę. W związku z tym, jak się ubrać, by dobrze wypaść?

Aż 65% szefów przyznaje, że gdyby musieli wybrać między dwójką kandydatów o podobnych kwalifikacjach i doświadczeniu, decydujący byłby ich ubiór właśnie podczas spotkania kwalifikacyjnego. Bo odpowiedni strój świadczy o zamiłowaniu do porządku, estetyki i jest wyrazem szacunku dla innych.

Podstawową zasadą jest minimalizm

Ubiór musi być dostosowany do sylwetki, wieku osoby oraz charakteru pracy, o którą się staramy. Strój na rozmowę o prace nie powinien szokować otoczenia. Stonowanym ubraniem jest np. kostium.

Najlepiej z naturalnych materiałów. W kolorach: biel, beż, granat, czy czerń. Kolory krzykliwe kłócą się z umiarkowaniem i powagą, jaka powinna cechować strój do pracy. Dlatego zalecane są barwy stonowane, ale nie więcej niż trzy.

 

Jeśli lubisz sukienkę wybierz tę o prostym kroju. Bez dużych, barwnych wzorów. I co ważne, o długości do kolan lub tuż za nie. Pamiętaj też, by ramiona przykryć marynarką.

Do takich zestawów najlepiej pasują skórzane czółenka na umiarkowanym obcasie. Całkiem odkryte pantofle, bez palców i pięt, szpilki na wysokim obcasie kłócą się z profesjonalnym wyglądem. Dużym nietaktem są też sandały. Jeśli włożycie spódnicę, to konieczne są rajstopy.

Na rozmowę kwalifikacyjną można również włożyć spodnie. Świetnie prezentują się materiałowe w połączeniu z koszulą. Do całości dobierz taliowaną marynarkę .

 

Fot. Solar Company S. A.

Jednak pamiętaj: lepiej zdecydować się na spódnicę niż spodnie ponieważ kobieta w spódnicy bardziej wzbudza większe zaufanie i autorytet.

Oprócz stylizacji ważne są także: makijaż , fryzura i paznokcie. Pamiętaj, aby makijaż był delikatny, a włosy zadbane.

Przy doborze dodatków również kierujmy się  skromnością. Biżuteria zdecydowanie lepsza jest z metali szlachetnych niż z tworzyw sztucznych. Zrezygnujmy z ilości na rzecz jakości: zegarek, broszka, łańcuszek oraz pierścionek najwyżej jeden na ręce. Złota biżuteria przeznaczona jest bardziej na wieczór, na dzień lepsza będzie srebrna.

Źródło:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/922594,rekrutacja-jak-ubrac-sie-na-rozmowe-kwalifikacyjna.html)

Poradnik Agnieszki Karpiuk pt. „Profesjonalna obsługa sekretariatu”.

Fot. pixabay.com