To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu rodziców.  Bo przecież  chrzest wymaga specjalnej oprawy, do tego w tym dniu wszystkich uwaga skupiona jest właśnie na maluchu.

Myśląc o pierwszym sakramencie,  jaki przyjmuje mały człowiek nie można oczywiście zapomnieć o stroju.  Kilka ważnych rad w doborze ubranka do chrztu dadzą specjaliści marki Coccodrillo.

Na cebulkę

Tak naprawdę wiosenna albo letnia aura może okazać się nie lada wyzwaniem . Warto na uroczyste nabożeństwo przygotować przewiewną i wygodną stylizację, ale nie zapominać o tym, że w kościele bywa zimo.

“Przede wszystkim należy pamiętać o doborze ubranek, które będą wykonane z dobrej jakości materiałów. Im więcej sztucznych domieszek, tym bardziej dziecko będzie się czuło niekomfortowo. Latem w wybór stylizacji może być jednak trudny, ponieważ pomimo wysokiej temperatury na dworze w wielu kościołach i tak jest chłodno. Dlatego warto pomyśleć nad sweterkiem lub marynarką dla maluszka. Są to elementy garderoby, które zawsze można ściągnąć.”

 

W co ubrać dziewczynkę, a w co chłopca?

 

“Idealną propozycją dla dziewczynki jest sukienka wykonana z gładkiej białej tkaniny, która dzięki swojej prostocie zyskuje bardzo elegancki i wyszukany wydźwięk. Nie zapominajmy także o uzupełnieniu stroju o odpowiednie akcesoria: rajstopki, opaskę lub czapeczkę, a w chłodniejsze dni sweterek.”

 

 

 

Pomysłów na ubranie chłopca w tym szczególnym dniu jest więcej. Oprócz klasycznego garniturka świetnym wyborem będzie body.

 

 

“Ciekawą propozycją mogą okazać się body klasyczne bawełniane jednak z pomysłowo doczepionym krawatem, który z łatwością można odpiąć i uzyskać klasyczne proste body lub body koszulowe wykonane z takiego samego materiału jak zwykle eleganckie koszule.”

 

 

 

 

Jaka jest modna i odpowiednia kolorystyka ubranek do chrztu?

“Uniwersalnym kolorem ubranek jest biel.  Jednak coraz większą popularnością wśród rodziców cieszą się też pastele – delikatne błękity dla chłopców. Doskonałym pomysłem jest również stylizacja w delikatnych odcieniach, ale z mocniejszym akcentem kolorystycznym – np. granatową muszką czy krawatem dla chłopca, czy opaską dla dziewczynki.”

Czy becik i rożek są potrzebne do chrztu?

“Wszystko zależy od wieku dziecka. Jeżeli chrzcimy noworodka, becik i rożek są jak najbardziej przydatne. W kościele, w którym jest zazwyczaj chłodno, maluszek owinięty w rożek lub becik poczuje się z pewnością bardziej komfortowo i bezpiecznie, co daje szansę na bezstresowe przeprowadzenie ceremonii. Takie akcesoria można oczywiście dopasować kolorystycznie do stylizacji dziecka.”

Fot.: Coccodrillo