Wiosenno – letnia pielęgnacja  wymaga szczególnej pielęgnacji. Eksponowanie skóry na słońce jest przyczyną przedwczesnego starzenia się, przebarwień oraz nowotworów. Dr n. med. Izabela Załęska – międzynarodowy ekspert w dziedzinie kosmetologii, która współpracuje z marką Miya Cosmetics przedstawi sposoby ochrony skóry letnią porą.

SKÓRA SUCHA

„Skóra sucha jest bardzo cienka, szorstka w dotyku, pozbawiona elastyczności, napięta, a także podatna na występowanie zmarszczek. Jest wyjątkowo wrażliwa, matowa i posiada tendencję do łuszczenia się. Taka skóra potrzebuje przywracania i utrzymywania odpowiedniego poziomu nawilżenia, delikatnego oczyszczania z makijażu i codziennych zanieczyszczeń, złuszczania oraz natłuszczania skóry, zapobiegające nadmiernemu odparowywaniu wody.

Potrzebnymi kosmetykami przy tej pielęgnacji będą:

● delikatny olejek oczyszczający ● peeling enzymatyczny ● tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5% ● serum z witaminą C na przebarwienia ● nawilżający krem

SKÓRA MIESZANA I TŁUSTA

Cera mieszana i tłusta charakteryzuje się się wzmożonym wydzielaniem sebum, czego konsekwencją jest nadmierne błyszczeniem się skóry, szczególnie w strefie T. Jest stosunkowo gruba z widocznymi rozszerzonymi porami oraz liczne niedoskonałościami.

Cerą tę należy skutecznie oczyszczać z nadmiaru sebum, zaskórników, codziennych zanieczyszczeń oraz dogłębnym nawilżeniu, bez jej obciążania.

Potrzebnymi kosmetykami przy tej pielęgnacji będą:

● oczyszczający peeling enzymatyczny ● tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5% ● serum z witaminą C na przebarwienia● nawilżający krem

SKÓRA DOJRZAŁA

Cera dojrzała jest bardzo sucha, szara i zmęczona. Brakuje jest elastyczności, ze względu na zmniejszoną produkcję kolagenu. Szybko traci wodę, a składniki odżywcze przyjmuje stosunkowo wolno.

W pielęgnacji cery dojrzałej należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu, odżywieniu oraz zregenerowaniu. Etapy te powinny być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem skóry.

Potrzebnymi kosmetykami przy tej pielęgnacji będą:

● delikatny olejek oczyszczający ● peeling enzymatyczny ● tonik rozświetlający z kwasem glikolowym 5%● serum z witaminą C na przebarwienia● nawilżający krem. “

Co jeszcze jest ważne ?

Latem stosuj ochronę ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem SPF i ogranicz ekspozycję na słońce.

Przede wszystkim pamiętaj, że promieniowanie UVA głęboko wnika w skórę, a promienie UVB odpowiadają za poparzenia słoneczne.

Dziękuję marce Miya Cosmetics za pomoc w zrealizowaniu materiału.

Fot. pixabay.com