Ostatnio pogoda jest zmienna jak w kalejdoskopie. I choć aura sugeruje powolne nadejście wiosny to noce i poranki są jeszcze bardzo chłodne. Dlatego ciężko jest stworzyć odpowiednią stylizację.
Z pomocą przychodzą okrycia wierzchnie, którym nie straszne są zmiany temperatur. O najciekawsze wzory oraz kroje, a także praktyczne porady “Socjolożka na Zakupach” zapytała Aleksandrę Sulikowską-Bręk, Specjalistę ds. E-PR marki Solar Company S.A.

Można wyróżnić 3 rodzaje okryć wierzchnich na okres przejściowy-trencz, bomber i parkę.

W przypadku płaszczy na okres przejściowy nie są one grube, ale chronią nas przed niskimi temperaturami. Na uwagę zasługuje bawełniany płaszcz w kolorze karmelowym, z opuszonymi ramionami, patkami oraz głębokimi kieszeniami. Puszczony fason, po związaniu paskiem, nadaje sylwetce odpowiedniej struktury.

Alternatywą dla tego płaszcza jest trencz w kratę o fasonie lekko oversize i wydłużonych liniach.

Kurtka damska bomber z pewnością wyróżni Cię z tłumu, ale jest także ciekawą propozycją na wczesną wiosnę.

Bombery są dostosowane do potrzeb kobiet w każdym wieku- poprzez młodsze roczki po dojrzałe. Printy, które zostały umieszczone na bomberach – odważne zwierzęce nadruki, wzór imitujący marmur, czy kwiatowe inspiracje- nawiązują do największych wiosennych trendów.

Bombery dodatkowo można łączyć z dołami utrzymanymi w tej samej stylistyce, kompletując total look.

Parki bardzo funkcjonalne wyposażone w kaptur i kieszenie, sprawdzą się w stylizacjach casual.

Ich zaletą jest to, że są dwustronne, co sprawia, że przy użyciu jednego modelu można stworzyć wiele wariantów stylizacyjnych.

Fot. Solar Company S.A.