W ostatnim czasie swój renesans przeżywają sukienki bądź spódnice do kostek. Można je nosić nie tylko w czasie wakacji, ale świetnie sprawdzają się też na co dzień, w stylizacjach miejskich czy też wieczorowych.

Co ciekawe długie sukienki dobrze wyglądają nie tylko na wysokich i szczupłych kobietach bowiem dobrze dopasowana długość maxi podkreśli każdą sylwetkę. Co zrobić, by wyglądać, jak bogini w długości maxi- podpowie” Socjolożka na zakupach”.

Długość do kostek daje wiele możliwości i jest  synonimem kobiecości, elegancji oraz klasy.

 

 

 

Sukienki maxi kojarzą nam się głównie z uroczystościami weselnymi , balami, galami filmowymi i czerwonym dywanem. Obecnie, aby włożyć długą sukienkę nie trzeba już czekać na specjalne okazje. Modne stało się noszenie jej także na co dzień.

 

 

 

 

Kto może  nosić długość maxi?

 

 

 

Według opinii stylistów wszystkie typy sylwetki. Kobiety z krągłościami podkreślą długością maxi swoje kształty, a panie o chłopięcej sylwetce będą w długości do kostek bardziej kobiece.  W przypadku, gdy jesteś niska postaw na prostą, klasyczną formę w jednym kolorze ( bez przecięć, falban) i włóż buty na obcasie bądź koturnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś średniego wzrostu możesz pozwolić sobie na płaskie obuwie, ale podobnie, jak w przypadku kobiet o niskim wzroście postaw na prostotę- decydując się np. na falbanki i płaskie obuwie sylwetka się skróci i poszerzy. Jednak, gdy włożysz buty na koturnie możesz szaleć do woli z formą sukienki lub spódnicy.

 

 

 

 

 

Posiadaczki długich nóg mogą chodzić w każdym fasonie spódnic lub sukienek o długości do kostek.

 

 

 

 

Do łask powróciła także długość 7/8, na którą mogą sobie zdecydowanie pozwolić wysokie kobiety.  W ten sposób wyeksponują pięknie nogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

A mi do gustu ostatnio przypadła, lekka, przewiewna spódnica w malownicze kwiaty. Najczęściej noszę ją ze zwykłym białym t-shirtem. Jeśli chce stworzyć szykowne zestawienie zakładam żakiet i szpilki.