„W letnim sezonie 2020 zdecydowanie królują kwiaty i motywy roślinne” – mówi w rozmowie z „Socjolożką na zakupach” Olga Boczek, marketing manager marki  Pretty One Warsaw. A na co jeszcze postawić tego lata? Jaki wzór, kolor oraz fason jest najmodniejszy?

Socjolożka na Zakupach: Jaki jest najmodniejszy wzór w tym sezonie letnim?

Pretty One Warsaw: W letnim sezonie 2020 zdecydowanie królują kwiaty i motywy roślinne. Być może przez to, że przez większą część wiosny byliśmy zmuszeni do siedzenia w domach, teraz próbujemy nadgonić poprzez florystyczne stylizację. Panie oszalały na punkcie lekkich kwiecistych sukienek. Chętnie wybierają także wzorzyste tuniki, co jest dla nas sporym zaskoczeniem, bo w tej części garderoby od kilku lat górowały gładkie klasyki.

Socjolożka na Zakupach: Jednym z najmodniejszych wzorów są też grochy, z czym je nosić?

Pretty One Warsaw: W stylizacji najważniejsza jest równowaga. Stawiając na tak charakterystyczny i trzeba przyznać trudny print jak grochy, najlepiej połączyć je z gładką tkaniną. W ten sposób będziemy wygląda lekko i ciekawie. W tym sezonie bardzo interesującym rozwiązaniem są też tkaniny, które łączą w sobie drobne groszki z kwiatami. Wygląda to bardzo subtelnie i kobieco. Z kolei w połączeniu ze spódnicą w jaskrawym kolorze to absolutny hit.

Socjolożka na Zakupach: Panie pokochały także plisy, tiule. Jak nosić baletowe stylizacje, aby nie przesadzić?

Pretty One Warsaw: Przy tego typu spódnicach ważna jest odpowiednia długość. Naszym klientkom proponujemy długość do kolana lub 3/4. Wtedy spódnica zawsze wygląda elegancko i kobieco. Warto zrezygnować przy nich z żakietów, ponieważ mogą one zaburzyć proporcję sylwetki. Świetnym rozwiązaniem okaże się natomiast gładka bluzka lub idealnie dopasowany fifrak.

Socjolożka na Zakupach: Jaki jest najmodniejszy kolor w tym sezonie- beż ale, do łask wrócił np. niebieski oraz czerwony?

Pretty One Warsaw: W tym sezonie zdecydowanie szukamy odważnych kolorów takich jak niebieski, czerwień, czy pomarańcz. Ośmielę się nawet powiedzieć, że klasyczny beż schodzi tego lata na dalszy plan. Kobiety stają się coraz bardziej odważne i chętniej stawiają na kolor w stylizacjach, czy chociażby w akcesoriach. Nawet jeśli nie czujemy się dobrze w kolorowym total looku, warto postawić na detal jak torba czy apaszka. To podkreśla charakter i zwraca uwagę.

Socjolożka na Zakupach: Jaki jest najmodniejszy dodatek, jak łączyć?

Pretty One Warsaw: Na to pytanie może paść tylko jedna odpowiedź, czyli torebki typu half moon. Ten model znamy już od kilku sezonów.  Torebka jest w stanie pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, wygląda przy tym ciekawie i podkreśla charakter stylizacji. Warto też dodać, że pasuje niemalże do wszystkiego i można ją nosić na każdą okazję.

Fot. Pretty One Warsaw