Aby zadbać o skórę, czy też włosy można wykorzystać to co mamy pod ręką. Świetnie sprawdzają się olejki. Dziś “Socjolożka” zdradzi Wam swój sekret pięknych rzęs.

Od wielu lat jestem miłośniczką naturalnych sposobów dbania o urodę. Tak naprawdę nie trzeba wielkich pieniędzy, żeby wyglądać dobrze.

Olej rycynowy powstaje z nasion rycyny – jednej z najbardziej trujących substancji pochodzenia roślinnego, którą otrzymuje się z rącznika pospolitego. Tłoczy się go na zimno, a potem gotuje się w wodzie. W rezultacie powstaje bardzo gęsta i jasnożółta lub bezbarwna ciecz.

Jego zastosowanie oraz skuteczność jest imponująca, bo np. :

Olej wzmacnia wyraźnie brwi oraz rzęsy. Wystarczy wcierać go codziennie , wówczas uzyskamy pożądane rezultaty. Rzęsy faktycznie robią się gęstsze i dłuższe. Jednak stosując olejek rycynowy, należy uważać na podrażnienia w obrębie oczu, jakie może on wywołać.

Olejek rycynowy świetnie sprawdzi się też podczas pielęgnacji włosów. Jeśli są skłonne do wypadania,
łamliwe- zwłaszcza teraz po kąpielach słonecznych – można rozpocząć kurację. Wystarczy wmasować go
w skórę głowy, potrzymać co najmniej godzinę. Zabieg warto powtórzyć raz w tygodniu. Włosy na pewno się wzmocnią, ale przy częstym stosowaniu pamiętać należy, że olej rycynowy może przyciemniać włosy. I naprawdę przyciemnia, sama się o tym przekonałam.
Nie należy też włosów zbyt często olejować olejkiem , bo staną się ciężkie i skłonne do przetłuszczania.

Olejek rycynowy można też stosować do paznokci, masaży, ale też znany jest ze swojego skutecznego działania, gdy doskwierają nam zaparcia.