Makijaż ma za zadanie podkreślić to, co dała natura. Często jednak zamiast podkreślić swoje atuty szkodzimy sobie– zauważa „Socjolożka na zakupach”.

To co zrobić albo czego nie robić, żeby uniknąć błędów podczas wykonywania makijażu- podpowiada „Socjolożce” Monika Ewelina Cieślik, makijażystka znana widzom na kanale You Tube jako „Ruda Maluje”.

Nie wszystkie radzimy sobie w sztuce makijażu. Chyba nie ma Polki, której nie zdarzyło się kupić nieodpowiedniego odcienia podkładu, czy też bronzera.

„Niestety jeszcze się zdarza, że źle dobieramy podkład. Zbyt jasny odcień podkładu wygląda  sino, a zbyt ciemny postarza i uwydatnia zmarszczki”- zauważa makijażystka. I dodaje: „Tak samo bronzer, który wybieramy często jest po prostu pomarańczowy.  Zdarza się też , że róż nakładany w miejscu gdzie powinien być bronzer.”

Kolejnym błędem, który często powtarzamy podczas wykonywania makijażu są  przerysowane brwi.- „ Często mylimy stylizacje brwi z regulacją. A są to dwie różne rzeczy.  Ładne brwi to takie, które  podkreślają naturalny kształt. Nie powinny być zbyć cienkie ani zbyt ciemne”.

Monika Ewelina Cieślik  zwraca też uwagę na usta. Niesymetryczne z pewnością nie dodają uroku. -„Ładnie wyrysowane usta to też jest nie lada wyzwanie. Żeby je ładnie podkreślić trzeba poświęcić trochę czasu.  Uważajmy w takim razie z konturówką do ust, która najlepiej dopasować do odcienia pomadki”.

Okazuje się, że dobrze zrobiona kreska na górnej powiece to także sztuka i nie lada wyzwanie – „Idealnie namalowane kreski  to czasem najtrudniejszy element podczas wykonywania makijażu. Najważniejsze, aby podczas ich malowania „wyciągnąć” oko, a tym samym nadać mu świeżości”.

Aby jednak  wymienione wskazówki  okazały się pomocne to najistotniejsza jest pielęgnacja – „Pamiętajmy o nawilżaniu, robieniu maseczki, pillingu.  Tylko wypielęgnowana cera  gwarantuje, że będziemy mogły cieszyć się makijażem przez długie godziny. Zniknie problem  świecącej się skóry, zaskórników, a każdy  kosmetyk  będzie wyglądał dobrze”.

Fot. pixabay.com oraz własne