To obowiązkowe “must have” tego sezonu wiosenno-letniego. Paski tworzą ciekawe stylizacje, nadając im bardzo kobiecego wymiaru. Można je nosić na co dzień, ale również stworzyć ciekawe propozycje ubrań do biura –podpowiada „Socjolożka na zakupach”.

A najlepiej jeśli są kolorowe i zdobią Cię od stóp do głów. Nie przejmuj się. Dobrze dobrane pasują każdemu.

Szerokie pasy lub wąskie paseczki, na sukience, bluzce, czy dodatkach to bardzo modny wzór w okresie wakacyjnym. Najchętniej nosimy je w klasycznym marynistycznym stylu, ale coraz chętniej sięgamy po marynarkę bądź płaszcz w tym wzorze. Jedną z moich propozycji jest sukienka- zwiewna, kobieca, w której czuję się bardzo lekko.

 

 

Postawiłam na kolor. I lepiej jeśli w swoich stylizacjach nie ograniczymy się tylko do czarno-białych lub granatowo-białych deseni. Czerwień, pastele , różne odcienie niebieskiego to o wiele ciekawsze propozycje.

 

 

 

 

 

 

 

Paski to wbrew pozorom praktyczny wzór, który prawidłowo dobrany możne podkreślić lub ukryć mankamenty kobiecego ciała.

 

Pasy ułożone poziomo pogrubiają zwłaszcza, gdy są szerokie. Natomiast ułożone pionowo wyszczuplają sylwetkę i dodają kilka centymetrów wzrostu. Trzeba jednak uważać na ich rozmiar. Zbyt duże niestety dodadzą objętości.

Ukośne pasy pomagają optycznie spłaszczyć krągłości. W zależności od układu i kąta nachylenia pasów, a także ich szerokości możesz świetnie modelować swoje ciało.

Dziewczyny o chłopięcej figurze powinny postawić na kolorowe pasy np. na spódnicy bądź spodniach. Wówczas  biodra nabiorą kształtów i pojawi się wcięcie w talii.