Po długiej zimie z pewnością będziemy chciały odkryć nogi bądź inne partie naszego ciała. Dlatego polecam Wam szczotkowanie skóry na sucho.  Gwarantuje ono poprawę wyglądu skóry, a także ogólnego samopoczucia.

Ta metoda masażu widoczne odmłodzi  skórę, wyrówna jej koloryt, a nawet redukuje cellulit.

Każda z nas myje swoją skórę, nawilża ją, robi peelingi. Wszystko to przynosi wiele korzyści, ale warto też zacząć szczotkować swoje ciało na sucho.

Ta forma masażu wywodzi się z Azji. Kiedyś wykonywano go używając wysuszonych traw i innych roślin, dziś z pomocą przychodzą szeroko dostępne szczotki do ciała.

Jak szczotkować ciało?

Przede wszytkom do takiego masażu potrzebujemy drewnianej szczotki z naturalnym włosiem.  Do wyboru są:
z paskiem do założenia na dłoń,
z uchwytem z długim trzonkiem, który pozwoli sięgnąć także do pleców.

Początkowo taki masaż szczotką może wydawać się bardzo nieprzyjemny.  Dlatego, aby przyzwyczaić nasze ciało do tej formy pielęgnacji proponuję wykonywać szczotkowanie  z mniejszą  siłą.

Ruchy  podczas masażu powinny być długie, posuwiste i  wykonywane w kierunku serca.

Szczotkowanie możemy zacząć od rąk poczynając od palców, wnętrza dłoni i nadgarstków, przechodząc do całej ręki aż do barków. Podobnie robimy z nogami, szczotkujemy najpierw wierzch i spód stóp, następnie idziemy w górę masując łydki i uda.  Brzuch i klatkę piersiową  szczotkujemy delikatnie.  Należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona.

Po szczotkowaniu skórę warto nawilżyć balsamem.

Ten rytuał warto powtarzać kilka razy w tygodniu, najlepiej rano przed rozpoczęciem dnia, tak aby dodać sobie energii do działania.

 

fot. pixabay.com