Niebo jest ciekawą inspiracją dla projektantów mody. A w tym sezonie kolor niebieski to zdecydowanie jeden z faworytów. Z czym połączyć kolor niebieski tak, aby stworzyć udaną stylizację- zastanawiała się “Socjolożka na zakupach”.

Kto z nas nie lubi patrzeć w niebo. W ostatnim czasie jego błękit szczególnie zachwyca i chyba nikt z nas nie chce , żeby przykryły go ciemne chmury. Ale właśnie za te mozaikę kolorów je kochamy, bo czasem jest ciemno niebieskie, wpadające w granat, a czasem lazurowe albo pastelowo błękitne.

Ta barwa bardzo dobrze wygląda na wieczorowej sukni- zwłaszcza odcień granatu, kobaltu. Z kolei w dzień śmiało można się wybrać w pastelowym błękicie do pracy.

Niebieski to kolor, która ma za zadnie nasz zrelaksować , uspokoić, ale też z drugiej strony pobudza kreatywność, nadaje dynamizmu, wzmaga wydajność. Dlatego świetnie wypada na sportowej odzieży.

W wiosennych czy letnich stylizacjach, błękit dobrze współgra z chłodnymi i pastelowymi odcieniami. Ciekawe kompozycje tworzy z jasnym różem czy też miętą

Dziś zaprezentowałam Wam kilka odcieni tego koloru i jest to sportowa elegancja. Uwielbiam takie połączenia. Są nowoczesne, ale zarazem mieszczą się w ramach dobrego smaku.